MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Üretürk'ten Açıklama

MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Üretürk'ten Bülent Arınç'a sert sözler geldi

MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Üretürk'ten Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Üretürk Bülent Arınç'ın katılmış olduğu Televizyon programında kullandığı ifadeleri sert dille eleştirdi.

 

Başkan Üretürk :

"19.11.2020 tarihinde bir TV kanalında açıklamada bulunan Bülent Arınç'ın pkk terör örgütü elebaşının üvey oğlu ve sevicisi, aynı zamanda hendek ve çukur olaylarında 793 şehidimizin ve Kobani olaylarında 53 kişinin azmettiricisi Terörist Selahattin Demirtaşı ne kadar sevdiğini görmüş olduk. Yazdığı hikayeleri referans göstererek bir teröristin sempatik gösterilmeye çalışılmasının arkasında ki niyeti seziyor, hatta biliyoruz. Selahattin Demirtaşın tahliyesini istemek şerefsizlik ve haysiyetsizliktir.
Kahraman askerlerimizin kanlarını harç yaparak birleştirdiği vatan hamurunu, şehit ailelerinin eşlerinin çocuklarının göz yaşlarının, gazilerimizin ve silah arkadaşlarının kinlerini biledikleri her aha ortak olmak bu büyük vebali omuzlamak mutlaka sizin için zor olacaktır.
Gizlilik kararı olan bir dosyada henüz dava açılmamışken herkesten çok neyi bilerek teröristlerin tahliyesi savunuluyor. Döktüğünüz timsah göz yaşlarınızı, akıttığınız yılan zehrinizi alın ve hasretini duyduğunuz Terörist Selahattin Demirtaşa kitap imzalatmaya gidin. Biz nefesimiz yettikçe siz ve sizin gibi düşünen terör sevicilerin karşısında olacağız.

Türk Irkı Sağ Olsun..

kelimeleri ile sözlerini sonlandırdı.