Şehit Turgut Kurtçu İlkokulu Çok Amaçlı Spor Sahası törenle açıldı

Süleymanpaşa Belediyesi, ilçe genelinde inşa ettiği 28 spor sahası ve tesisini birer birer hayata geçiriyor. Altınova Mahallesi Şehit Turgut Kurtçu İlkokulu bahçesinde yapılan çok amaçlı spor sahası, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Şehit Turgut Kurtçu İlkokulu Çok Amaçlı Spor Sahası törenle açıldı

 

Şehit Turgut Kurtçu İlkokulu Çok Amaçlı Spor Sahası törenle açıldı

Süleymanpaşa Belediyesi, ilçe genelinde inşa ettiği 28 spor sahası ve tesisini birer birer hayata geçiriyor. Altınova Mahallesi Şehit Turgut Kurtçu İlkokulu bahçesinde yapılan çok amaçlı spor sahası, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gençleri spor yapmaya teşvik etmek, zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve sosyalleşmelerini sağlamak amaçları ile hayata geçirilen spor tesislerinden biri olan Altınova Mahallesi Şehit Turgut Kurtçu İlkokulu Çok Amaçlı Spor Sahası için düzenlenen açılış törenine ilgi büyüktü. Açılış törenine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in yanı sıra, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlhan Koçer, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, İl Kadın Kolları Başkanı, Nihal Köşdere, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Üretürk, Altonova Mahalle Muhtarı Hüseyin Ülker, Okul Müdürü Hasan Tolga Aydos, öğretmenler, öğrenciler ve velileri, vatandaşlar ile basın mensupları eşlik etti.

OKUL MÜDÜRÜ TEŞEKKÜR ETTİ

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başlayan tören, protokol konuşmaları ile devam etti. İlk olarak Şehit Turgut Kurtçu İlkokulu Müdürü Hasan Tolga Aydos kürsüye geldi. Aydos, okullarına yapılan yatırım dolayısıyla Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel nezdinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 “BÖYLE BİR BELEDİYE İLE ÇALIŞTIĞIMIZ İÇİN ŞANSLIYIZ”

Aydos’un ardından Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, yaptığı konuşmada spora ve eğitime destek vermek adına tüm imkânlarını seferber eden bir belediye başkanı ile çalıştıkları için şanslı olduklarını dile getirerek açılış yapılan tesisin gençlere hayırlı olması dileklerini paylaştı.

YÜKSEL: “GENÇLERİMİZİ SANAL DÜNYADAN UZAKLAŞTIRACAĞIZ”

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, her hafta iki açılış ile hizmete girecek spor tesislerinin ilçedeki büyük bir eksikliği gidereceğini ifade etti Yüksel, “Her Pazartesi ve Cuma açılışlarımız devam ediyor. Çocuklarımızın son yıllarda ve özellikle salgın döneminde evlerinden çıkmadıklarını, sosyal medya ağları üzerinde çok fazla zaman geçirdiklerini görüyoruz. Bunun önüne geçmenin, gençlerimizin sanal dünyadan uzaklaşarak gerçek dostluklar ve uğraşlar edinmelerini sağlamanın en etkili yolu onlara spor yapma imkânları yaratarak teşvik etmektir. Bu düşünceyle ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’în talimatları doğrultusunda, Sayın TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop Hocamızın da destek ve katkıları ile ilçemize çok sayıda spor tesisi yatırımını gerçekleştiriyoruz. Bugün de Altınova Mahallemize bu güzel spor sahasını kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz,” diye konuştu.

“ALTINOVA’YA ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Altınova Mahallesi’nin önceki yıllarda yeterli yatırımı alamadığını kaydeden Yüksel, “İki yıldır görevdeyiz ve Altınova’ya elimizden geldiğince önemli yatırımlar gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Sadece bu spor sahası değil, Altınova Sahili’ni merkez sahilimizden farksız, güzel bir sahil haline getiriyoruz. Cadde ve sokaklarımızda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kapalı Pazaryeri çalışmamız devam ediyor. Görmüş olduğunuz spor sahalarından Altınova sahilimizde birkaç tane daha olacak. Kısa süre içinde Altınova Mahallesi, adına yakışır, altın gibi bir mahallemiz olacak,” diyerek sözlerini sürdürdü.

“SELEB İLE İLGİLİ BU YIL BİR MÜJDE GELEBİLİR”

Süleymanpaşa’nın en büyük sorunlarından birinin de istihdam olduğunun altını çizen Başkan Yüksel, “Yerel yönetimlerin sorumlu oldukları bölgede işsizlik sorununa çözüm üretmekle yükümlü olduklarını düşünüyoruz. Bu konuda göreve geldiğimiz ilk günden bu yana SELEB (Süleymanpaşa Ekolojik, Lojistik Endüstri Bölgesi) projesi üzerinde ciddi anlamda çalışıyoruz. Ancak böyle 10-15 bin kişiye istihdam sağlayacak büyüklükte bir proje kolay hayata geçirilemiyor. Altınova’da, Çınarlı’da, Aydoğdu’da kahvehanelerde işsiz gençlerimizi gördükçe içi acıyan bir kardeşiniz olarak, siz kıymetli hemşehrilerimden biraz sabır rica ediyorum. Bu yıl içinde bu konuda ciddi bir müjde verebileceğimizi umut ediyorum,” ifadeleri ile konuşmasını sonlandırdı.

KAYMAKAM KAYA: “EN BÜYÜK GÜÇ GENÇ NÜFUSTUR”

Yüksel’in ardından konuşan Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya da, “Süleymanpaşa Belediyemiz, kentimizin problemlerine kalıcı çözümler getirme konusunda son derece üretken bir kurum. Belediye Başkanımızın deyimiyle, gençliği olmayanın geleceği olmaz. Çok güzel ve doğru bir söz. Genç nüfus, günümüz dünyasında en büyük güç olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu gücü doğru yetiştirmek, eğitmek de bizlerin sorumluluğudur. Bu sorumluluk, eğitimin yanı sıra sosyal aktivite imkânları sağlamayı da kapsar. Süleymanpaşa Belediyemiz, bu sorumluluğu yerine getirmede çok ciddi katkı sunuyor. Bu vesileyle sayın başkana ve mesai arkadaşlarına da teşekkür ediyorum,” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesinin kesilmesi ile tören sona erdi. Başkan Yüksel, açılış sonrası spor sahasında protokol üyeleri ve öğrencilerle basketbol oynadı ve sahada incelemede bulundu.