Sınavlar İptal Olacak Mı ? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Önemli açıklama...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrencilerin ve velilerin merak ettiği soruları cevapladı. "Öğrencilerin merakla beklediği sınavların iptal olup olmayacağı konusuna değinen Bakan Selçuk "Bir dönemde 3 sınav yapmamız gerekirken, tek sınav yapıyoruz. Bizim bir not vermemiz gerekiyor. Hiç merak etmesinler. Onların hayrına olmayan hiçbir şey yapmayız. Geleceği de düşünmek zorundayız" dedi.

Sınavlar İptal Olacak Mı ? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Önemli açıklama...
Ziya Selçuk

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Önemli açıklama...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı canlı yayınında eğitimin nasıl şekilleneceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk geçirmiş olduğumuz salgını döneminde eğitim faaliyetlerine ilişkin, "Böyle zor bir dönemde çocukların, velilerin yanında olmak bu süreçte yoğun bir mesai yapmayı gerektiriyor." ifadelerini kullandı.Bakan Selçuk şunları kaydetti: "Pandemide OECD ülkeleri içerisinde en fazla okul kapatan 4. ülkeyiz. Bu bize Türkiye'nin çok kontrollü gittiğini gösterir. Türkiye önce sağlık ilkesini çok fazla dikkate alıyor."

Uzaktan Eğitim devam edecek mi ?

Uzaktan eğitimde istenilen ölçüde sonuçlar alındığını belirtilen Selçuk,"Tatmin edici sonuçlar aldığımızı düşünüyoruz. Bunu neye göre belirliyoruz? Bunu dünyadaki sistemlerin işleyişle kıyaslayarak belirliyoruz. Öğretmenlerimiz ve ailelerimizle çevrimiçi görüşmeler yapıyoruz. Onların uzaktan eğitim süreciyle ilgili geri bildirimleri almaya devam ediyoruz" dedi.

20'li yaşlar Challenge Katıldı..

Dün sosyal medyada bir anda Gündem olan 20'li yaşlar gönderisine Bakan Ziya Selçuk'ta katılım sağladı. Bakan akıma mizahi bir yaklaşım katarak Marlon Brando'nun fotoğrafını paylaşarak katılım sağladı.

 

Ziya Selçuk #20liyas