Süleymanpaşa Belediyesi Yaz Okulu kapanış töreni ile sona erdi - Tekirdağ Haber

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen ve çocukların yaz aylarını hem eğlenerek hem de yeni bir şeyler öğrenerek verimli bir şekilde geçirmelerini amaçlayan 2021 Yaz Okulu, düzenlenen kapanış töreni ile sona erdi.

Süleymanpaşa Belediyesi Yaz Okulu kapanış töreni ile sona erdi - Tekirdağ Haber
Tekirdağ Haber

 

Süleymanpaşa Belediyesi Yaz Okulu kapanış töreni ile sona erdi

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen ve çocukların yaz aylarını hem eğlenerek hem de yeni bir şeyler öğrenerek verimli bir şekilde geçirmelerini amaçlayan 2021 Yaz Okulu, düzenlenen kapanış töreni ile sona erdi.

Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen 2021 Yaz Okulu kapanış töreni, aynı zamanda çocuklar için bir şenlik havasında yapıldı. Kapanış töreninde çocuklar, yüz boyama ve sosis balon atölyeleri, kukla tiyatrosu, bilim atölyeleri, parkur oyunları ve daha birçok oyun ve eğlenceli etkinlikle okulların başlamasından önce keyifli bir gün geçirdiler.

İKİ BİN ÖĞRENCİ 20 FARKLI DALDA EĞİTİM ALDI

Gün boyu süren etkinlikler devam ederken, 2021 Yaz Okulunda 8 hafta boyunca 20 farklı branşta eğitim alan çocuklara mezuniyet belgeleri törenle takdim edildi. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, törende çocuklara mezuniyet belgesi ve madalya vererek tebrik etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Başkan Yüksel, “Gençlerimize verdiğimiz önemi ve desteği icraatlarımızla ortaya koyuyoruz. Bu yıl Yaz Okulumuzda 2 binden fazla öğrencimize, şehrimizin yedi farklı noktasında, müzikten resme, akıl oyunlarından İngilizceye, yüzmeden okçuluğa kadar 20 farklı dalda 2 ay boyunca eğitim verdik. Şimdiden kış okulumuz için de çalışmalarımıza başladık. 2 bin olan öğrenci sayımızı 5 bine kadar çıkarmayı hedefliyoruz. Yaz Okulumuzda eğitim alan çocuklarımızı ve gençlerimizi tebrik ediyor, kendilerini geliştirmeye devam etmeleri için belediye olarak her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum,” ifadelerini kullandı.

GENÇLERE VE ÇOCUKLARA YENİ HİZMETLER YOLDA

Gençlere ve çocuklara yönelik yakın dönemde hayata geçecek yeni hizmetlerin müjdelerini sıralayan Yüksel, “Çocuklarımızın geleceğe en iyi şekilde hazırlanması için her alanda onlara katkı verecek çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz. 31 adet büyük spor tesisini kalıcı olarak Süleymanpaşa’mıza kazandırdık. Bazılarının açılışını yaptık, kısa sürede hepsini hizmete açmış olacağız. Altınova’da bulunan kreşimizde 40 ihtiyaç sahibi ailemizin çocuklarına okul öncesi eğitim veriyoruz. Çalışan annelerimizin bizden en büyük talebi olan kreş sayımızı en kısa sürede arttırmak için çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca, belediyemiz bünyesinde, ünlü tiyatro sanatçımız Ahmet Yenilmez ile birlikte çocuklarımıza ve gençlerimize tiyatro eğitimi vereceğiz. Ekim ayında bu çalışma da başlamış olacak,” diye konuştu.

ETÜT MERKEZLERİ GELİYOR

Eğitime destek verecek çok önemli bir projeyi daha hayata geçireceklerini açıklayan Başkan Yüksel, “Çocuklarımızın sporla, sanatla iç içe olmalarının yanı sıra eğitimlerine de destek vermeye hazırlanıyoruz. Bu yıl hem lise hem üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz için, ücretsiz etüt merkezleri açıyoruz. Bu merkezlerimize öğrencilerimizi seviye tespit sınavları ile alacağız ve 1000 öğrencimize, seçkin öğretmen kadromuzla sınava hazırlık desteği sunacağız,” diyerek konuşmasını sonlandırdı.