Zafer Bayramı coşkusu Süleymanpaşa’yı sardı - Tekirdağ Haber

30 Ağustos Zafer Bayramı, Süleymanpaşa’da gün boyu coşkuyla kutlanırken, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen etkinliklerle bayram coşkusu zirveye çıktı.

Zafer Bayramı coşkusu Süleymanpaşa’yı sardı - Tekirdağ Haber
Burak Kibar - Tekirdağ Haber

 

Zafer Bayramı coşkusu Süleymanpaşa’yı sardı

30 Ağustos Zafer Bayramı, Süleymanpaşa’da gün boyu coşkuyla kutlanırken, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen etkinliklerle bayram coşkusu zirveye çıktı.

Dumlupınar Meydan Muharebesi zaferinin 99’uncu yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Süleymanpaşa’da da coşkuyla kutlandı. Törenler sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk koyulması ile başladı, sahilde gerçekleştirilen resmigeçit ile devam etti.

FENER ALAYI BİNLERCE SÜLEYMANPAŞALIYI BİR ARAYA GETİRDİ

Zafer Bayramı coşkusu, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen Fener Alayı ve konser ile tavan yaptı. Tekirdağ yelken Kulübü önünden başlayan Fener Alayına binlerce Süleymanpaşalı eşlik ederken, ellerdeki Türk bayrakları ve meşaleler renkli görüntüler oluşmasını sağladı. Sahil şeridi boyunca devam eden Fener Alayına Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in yanı sıra il ve ilçe protokolünde yer alan bürokratlar ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda basın mensubu katıldı.

NEFES GÖSTERİSİ İZLEYENLERİ MEST ETTİ

Fener Alayının ardından Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Halk Dansları Topluluğunun Nefes isimli gösterisi ve Tekirdağlı şarkıcı Burak Kibar konseri gerçekleştirildi. Sahil Amfi Tiyatro’da yapılması planlanan gösteri ve konser, son anda yağan şiddetli yağmur nedeniyle Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’ne alındı.

Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Halk Dansları Topluluğu tarafından sergilenen Nefes isimli dans gösterisi yaklaşık 50 kişilik kadrosu, heyecan uyandıran koreografileri, etkileyici müzikleri ve göz alıcı kostümleri ile geceye damgasını vurdu. Yaklaşık 40 dakikalık performans, salonu dolduran Süleymanpaşalılar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

YÜKSEL: “BU MİLLET BASKILARA ASLA BOYUN EĞMEYECEK”

Gösterinin ardından sahneye gelerek konuşmasını gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 1071 yılında Malazgirt Zaferi ile Türk yurdu olan bu coğrafyanın, Dumlupınar Zaferi ile garanti altına alındığını ifade ederek, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadelesini saygıyla anan Yüksel, bu milletin bugün de devam eden baskılara asla boyun eğmeyeceğini vurguladı. Gençlere olan güvenini de dile getiren Yüksel, Nefes isimli gösterileri ile kendilerine hayran bırakan genç dansçıları tebrik etti. Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Halk Dansları Topluluğunun önce Tekirdağ, daha sonra Trakya, Türkiye ve dünya çapında Süleymanpaşa’yı en iyi şekilde temsil edeceğine gönülden inandığının altını çizen Yüksel, Nefes isimli gösteriyi bu milletin gençlerine fırsat verildiğinde neler yapabileceklerinin bir örneği olarak işaret etti.

BURAK KİBAR ŞARKILARI İLE COŞTURDU

Yüksel’in konuşmasının ardından sevilen Tekirdağlı şarkıcı Burak Kibar sahne aldı. Konserine 10. Yıl Marşı ile başlayan Kibar, günümüzün popüler şarkıları, türküler, oyun havaları gibi çok farklı tarzdaki repertuarı ile Süleymanpaşalıları coşturdu.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri, ikinci gününde son dönemin en beğenilen şarkıcılarından Zeynep Bastık konseri ile devam edecek.